• CorelDRAW 2019'da sayfa dışında kalan nesnelerin sayfa değiştirince kaybolma sorunu çözümü

CorelDRAW 2019’da yapılan bazı değişiklikler kullanım alışkanlıklarınıza ters düşebilir. Bunlardan biri de nesnelerin Dekstop katmanında kalmaması.

Şöyle açıklayayım; diyelim ki çoklu sayfa çalışıyorsunuz. Birinci sayfadasınız ve sayfa dışında bir nesne çizdiniz. Sonra ikinci sayfaya geçtiniz ve nesne kayboldu.
    Aslında nesne kaybolmadı da birinci sayfada kaldı.

CorelDRAW 2019 öncesi sürümlerde sayfa dışına çizdiğiniz nesnelerin…
    • Thu, Jul 4 2019
  • CorelDRAW için Arlon renk paletleri kaynaklar sayfamızda

CorelDRAW kullanım alanı olarak tabela / açık hava reklamcılığı sektöründe geniş yer buluyor. Blog takipçilerimizden gelen yoğun istek üzerine sektörde ulaşılabilen vinil üreticilerinin renk paletlerini sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.

Dünyaca ünlü Vinil üreticisi Arlon renk paletlerini Kaynaklar sayfamızda bulabilirsiniz.

Arlon opak ve transparan olarak iki faklı renk paleti içeriyor. Renk paletleri CPL formatında olduğu…
    • Mon, Jul 1 2019
  • CorelDRAW Upgrade'leri sonlandırıyor!

Başlıktan da anlaşılacağı üzere artık CorelDRAW sürümlerini Upgrade edemeyeceksiniz. Yeni sürüm çıktığında ise eğer Upgrade Protection (Yükseltme Koruması) programına dahil değilseniz yeni sürümü tam sürüm olarak satın almak zorundasınız.

Bu ne anlama geliyor? CorelDRAW da artık kiralama ile mi satılacak?

Hayır ama Upgrade yapabilmek için her yıl upgrade yapmak gerekecek. Fakat bu Upgrade ücreti mevcut upgrade ve abonelik…
    • Wed, Jun 26 2019
  • CorelDRAW GS 2019 Update 2 yayınlandı

CorelDRAW Graphics Suite 2019 ikinci güncellemesi olan Update 2 yayınlandı. Update 2 şu düzeltmeleri içeriyor;

Windows Sürümü için düzeltmeler;

Renk ve dolgular

• Renk seçicilerinde, renk paletlerinde ve renk stillerinde yapılan çeşitli iyileştirmeler, renkleri güvenle uygulamanıza ve düzenlemenize yardımcı oluyor.
    • Anahat (outline) içeren metin nesnelerine uygulanan Pantone spot renkleri (mürekkepler) artık Yazdır iletişim…
    • Thu, Jun 20 2019
  • CorelDRAW Technical Suite 2019 yayınlandı

Her zaman olduğu gibi yine gelenek bozulmadı ve Corel lokomotif paketi CorelDRAW Graphics Suite 2019'u yayınladıktan bir kaç ay sonra CorelDRAW Techincal Suite'nin de yeni sürümünü yayınladı.

Takipçilerimiz çok iyi bilirler ki CorelDRAW Technica Suite içinde CorelDRAW, CorelPHOTOPAINT, Corel Font Manager, Corel Capture uygulamalarının dışında ayrıca meşhur CorelDESIGNER ve üç boyutlu modelleri işleyebileceğiniz…
    • Tue, Jun 18 2019
  • CorelDRAW 2019 için Summa Cutter Tools yayınlandı

Ülkemizde de çok sık kullanılan meşhur vinil kesici plotter üreticisi Summa CorelDRAW içinden doğrudan vinil kesmeye yarayan eklentisini yayınladı.

2.14 sürümüne güncellenen Summa Cutter Tools CorelDRAW 12'den itibaren günümüze kadar gelen tüm CorelDRAW sürümlerini destekliyor.

Summa Cutter Tools'u yüklemek için kurulum dosyasını buradan indirin ve çalıştırın.

Açılan pencereden "Plug-ins" sekmesini tıklayın.…
    • Thu, Jun 13 2019
  • macOS Catalina ile CorelDRAW'ı iPad'te kullanın

Merhaba,

Bir kaç gün önce Apple, WWDC19'da yeni bir çok ürün, yazılım ve donanım sundu. Eski alüminyum kasaya dönen Mac Pro, dünyanın en pahalı ayağına (999$) sahip olan monitör Pro Display XDR yazılım alanında da oldukça etkileyici gelişmelere imza attı. Saçma sapan bir hal alan iTunes yazılımının sonlandırılması ve içindeki hizmetlerin ayrı uygulamalarda sunulması nihayet tamamlanmış. Eğer bir iPhone telefonların…
    • Mon, Jun 10 2019
  • Türkçe Yüklenen CorelDRAW'ı İngilizce yapmak (macOS)

Yıllar sonra CorelDRAW'ın mac sürümüne kavuştunuz. Üzerine Windows kurup, windows'ta CorelDRAW çalıştırdığınız imac'iniz (ya da diğer mac'leriniz) artık kendi işletim sistemi olan macOS'u kullanabilir durumda. Apple Mac bilgisayarınıza macOS ve ardından CorelDRAW yüklediniz (Yüklemekte sıkıntı yaşarsanız CorelDRAW GS 2019 macOS kurulum rehberimiz size yardımcı olacaktır). Ve CorelDRAW mac uygulamasını…
    • Fri, May 31 2019
  • CorelDRAW 2019 Gizli Yenilikler - 2

CorelDRAW 2019 gizli yenilikler serimize File Locations ile devam ediyorum. File Locations yani dosya konumları bir önceki sürümle gelmiş bir özellik. Öncelikle Dosya Konumları'nın ne olduğuna kısaca bakalım.

Dosya konumları dolgular, belgeler, fontlar, şablonlar, fotoğraf çerçeveleri gibi CorelDRAW'da kullanacağımız grafik malzemelerinin nerede depolanacağını belirtir. Dosya konumları gerek Corel Connect ile indirilen…
    • Tue, May 28 2019
  • CorelDRAW Graphics Suite 2019 macOS kurulum rehberi

Hemen hemen her CorelDRAW sürümü için kurulum rehberlerini yazılı olarak yayınlamaya devam ediyorum. Bu yazımda macOS kullanıcıları için CorelDRAW 2019 kurulumunu adım adım anlatacağım. Hem uzman macOS kullanıcıları hem de yeni macOS kullanıcıları için detaylı bir rehber olacak.

CorelDRAW 2019 Windows sürümü için de kurulum rehberi yayınlayacağım fakat macOS kullananlara öncelik vererek hoş geldin demek istiyorum ;)

Hadi…
    • Thu, May 16 2019
  • CorelDRAW 2019 Gizli Yenilikler - 1

CorelDRAW 2019 yeniliklerinden kısaca bahsetmiştim. Bu yenilikleri tek tek detaylıca bir yazıya dökme işi zaman alacağından okurlarımı bekletmemek için hızlıca gizli yeniliklere geçiyorum. Zaman bulursam diğer yenilikleri de ele alacağım.

İlk gizli yeniliğimiz özellikle geliştiricileri sevindirecek türden. Bildiğiniz gibi CorelDRAW uzun yıllardır VBA yani Visual Basic For Applications destekliyor. Bu sayede çok basit makrolar…
    • Mon, May 13 2019
  • CorelDRAW Graphics Suite 2019 Update 1 yayınlandı

CorelDRAW Graphics Suite 2019'un ilk güncellemesi olan update 1 yayınlandı. Update 1 ile özellikle CorelDRAW'daki ayarları hatırlamama sorunları düzeltildi. CorelDRAW 2019 yayınlandıktan kısa bir süre sonra yayınlanan bu güncelleme bir geniş kapsamlı bir Hotfix gibi düşünülebilir.

CorelDRAW Graphics Suite 2019 Update 1 hem Windows hem de macOS işletim sistemleri için ayrı ayrı yayınlandı. Her iki platformda aynı…
    • Thu, May 2 2019
  • CorelDRAW 1989-2019... 30.yıl.....

Bundan tam 30 yıl önce masaüstü yayıncılık sektörüne yeni bir oyuncu girdi. Sadece 2 yazılımcı ile geliştirilen CorelDRAW 30 yıl boyunca Corel firmasının lokomotif ürünü olmaya devam ediyor. Ve bu gün 21. sürüm olan CorelDRAW 2019 yayınlandı.

Her zaman olduğu gibi CorelTÜRK farkıyla daha önceden biraz ön bilgi paylaşmıştım. Şimdi de Türkiye'de ilk olan bu makaleyi yayınlıyorum. CorelDRAW'ın 30. yılına yakışır bir sürüm…
    • Tue, Mar 12 2019
  • CorelDRAW macOS için geliyor!!!

Uzun bir ardan sonra tekrar merhaba.

CorelTÜRK ailesi olarak size harika bir haberimiz var. Geçtiğimiz günlerde Corel resmi sosyal medya hesaplarında aşağıdaki gönderiyi paylaştı ve Corel Genel Ürünlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gerard Metrailler de bu gönderiye bir yorum yaptı.

Görselde bir MacBook Pro görünüyor ve 12 Mart 2019 tarihli bir webinar (e-seminer) kayıt formu bağlantısı paylaşılmış. Aslında Corel bu…
    • Mon, Mar 4 2019
  • CorelDRAW Graphics Suite 2018 Update 1 yayınlandı

Corel geçtiğimiz günlerde CorelDRAW Technical Suite 2018'i yayınladı. Her zaman yaşadığımız döngüde gerçekleşen bu süreç yine tekrar etmiş oldu. Önce CorelDRAW Graphics Suite yeni sürümü yayınlanıyor, 2-3 ay sonra Technical Suite yayınlanıyor ve bir iki gün sonra da CorelDRAW Graphics Suite'nin ilk güncellemesi yayınlanıyor. Böylece CorelDRAW Technical Suite paketiyle gelen CorelDRAW ve CorelDESIGNER yazılımaları çok…
    • Sat, Jun 16 2018
  • CorelDRAW Graphics Suite 2018 Kurulum Rehberi

Merhaba,

CorelDRAW Graphics Suite 2018 yayınlanmış ve kısaca yeniliklerinden bahsetmiştim. Bu rehberimizde CorelDRAW ile yeni tanışanlar ya da daha önde kurulum yapmamış CorelDRAW kullanıcıları için adım adım CorelDRAW 2018 kurulumunu anlatacağım.

Öncelikle satın aldığınız kutu ya da lisans için size sağlanan kurulum dosyasını çalıştırın. Kurulum dosyasını çalıştırdığınızda aşağıdaki karşılama penceresi belirecek.

Kısa bir…
    • Wed, Jun 13 2018
  • CorelDRAW 2018, bahar geldi, çiçekler açtı

Uzun bir aradan sonra tekrar merhaba. Bahar geldi ve Corel tarafında çiçekler açtı... CorelDRAW Graphics Suite 20. sürümü CorelDRAW Graphics Suite 2018 yayınlandı.

CorelDRAWX7 sürümüyle ciddi bir kararlılık ve kullanım rahatlığı getirmiş, X6’daki bir çok hatayı düzeltmiş ve bir sonraki sürüm olan X8 çıkana kadar da tam 6 adet güncelleme almıştı ve böylece benim tabirimle “yolda olgunlaşmıştı”... X8 ise zaten yeterince…
    • Tue, Apr 10 2018
  • Dive & Marine firmaları logoları

Uzun zamandır Kaynaklar bölümümüzde bir yenilik yapmamıştık. 2018 yılının ilk yazısı olarak Dive ve Marine firmalarının CDR dosya biçimindeki logolarını sizlerle paylaşayım istedim. Önümüzdeki günlerde daha fazla grafik materyali kaynaklar bölümümüzde yer alacak. Güle güle kullanın...

Aqua-Lung, Arma, Beuchat, Cmas, Cressi-sub, Evinrude, ikelite, Mares, Mercury, Nissan Marine, Picasso, Poseidon, Problue, Scubapro, Sea&Sea…
    • Mon, Jan 15 2018
  • CorelDRAW şimdi iPad hediyeli!

CorelDRAW'ın en son sürümü olan 2017 (Sürüm 19) hem 310 $ indirimli hem de iPad 9,7" hediyeli.

KAMPANYA KOŞULLARI;
    Kampanya Stoklarla sınırlıdır.
    Kampanya dahilindeki Corel ürünlerini, Bonus, Maximum, CardFinans, World ve Axess kartlar ile vade farksız 6 Taksit ile alabilirsiniz.
    Corel Türkiye Distribütörü önceden haber vermeksizin kampanyayı sonlandırma hakkını saklı tutar.

AÇIKLAMALAR:
    Fiyatlarımız peşin ödeme esasına…
    • Wed, Dec 6 2017
  • CorelDRAW Efsane Cuma indirimleri

Efsane Cuma indirimlerini kaçırmayın!

CorelDRAW GS 2017 1 kullanıcılı kutu 699 $ + KDV ve 100 $ para iadeli
    CorelDRAW GS 2017 SBE (3 kullanıcılı kutu) 1.399 $ + KDV

Kampanya 24 Kasım 2017 Cuma saat 23.59'a kadar devam edecek!

Kampanya Şartları
    1. Abonelik, lisans, OEM, deneme sürümü ve akademik sürümler kampanya kapsamı dışındadır. Kampanya kapsamındaki geçerli ürün kodları CDGS2017TRDP , ESDCDGS2017ROW  ve ESDCDGS2017ROWUG…
    • Fri, Nov 24 2017
  • Gözlük firmaları logoları yenilendi

Yaz mevsiminin ortasında olduğumuz şu günlerde takipçilerimizin işine yarayacağını düşündüğümüz Optik (Gözlük) Firmaları logolarını yeniledik. Tamamı CDR dosya biçiminde ve vektörel çizim olan toplam 58 adet güncel gözlük firması logolarına Kaynaklar sayfamızdan erişebilirsiniz.
    • Fri, Jul 10 2015
  • Corel, CorelDRAW için 300 TL geri ödüyor

CorelDRAW 1 kullanıcılı kutu ürün alımlarınızda 300 TL Corel'den geri ödeme fırsatını kaçırmayın.

• Fiyatlara KDV dahil değildir.
    • Kampanya yalnızca 1 kullanıcılı kutu ürünler için geçerlidir.
    • Kampanya dahilindeki hediyeler kayıt yaptıran müşterilere elektronik olarak teslim edilir. (stoklarla sınırlıdır)
    • Kampanya dahilinde tüm 1 adet 1 yıllık e-scan antivirüs hediye.
    • Kampanya dahilindeki Corel ürünlerini, Bonus, Cardfinans…
    • Fri, Jul 3 2015
  • CorelDRAW'da topluca alt sürüm kaydetmek ve text convertlemek (Video Ders)

Bu dersimizde CorelDRAW'da belgelerinizi toplu şekilde alt sürüm kaydetmeyi ve yazıları convert etmeyi öğreneceksiniz.

Dersi hazırlayan: KontDracula
    • Tue, Jun 30 2015
  • CorelDRAW'da Sayfa Paneli Oluşturmak (Video Ders)

CorelDRAW her ne kadar bir çoklu sayfa tasarımı yazılımı olarak değerlendirilmese de bize sunduğu imkanlarla rakip yazılımlara yakın bir şekilde çalışılabilmesini sağlıyor. Bu videomuzda önemli ve çok bilinmeyen bir ipucunu sizlerle paylaşıyoruz.
    • Tue, Jun 23 2015
  • Corel ByDesign Haziran 2015 sayısı yayınlandı

Corel'in geleneksel çevirim içi grafik bülteni olan ByDesign Haziran 2015 sayısı yayınlandı.

Bu sayıda CorelDRAW Graphics Suite, Technical Suite, CorelCAD ile ilgili bir birinden verimli dersler ve seminerlerin dışında bir çok habere de yer verilmiş.

ByDesign Haziran 2015 bültenine buradan erişebilirsiniz.
    • Tue, Jun 23 2015